Склад галантерейних товарів

27.04.2017 /

Північна частина вул. Різдвяної насичена будівлями мануфактур та складів. Але “виробничий” дух тут не відчуваються – ці будівлі проєктувалися з таким смаком, що їхнім фасадам у стилі модерн, еклектики чи навіть неоготики позаздрять багато прибуткових будинків у центрі міста. Наприклад, склад галантерейних товарів мануфактури Д. Г. Кулаковського, який був побудований у 1914 р., за проєктом відомого в місті майстра стилю модерн – архітектора Олександра Ржепішевського. Згідно з дослідженнями, опублікованними НеМо: Ukrainian Heritage Monitoring Lab, опорний каркас будівлі був зроблений із залізобетону, внутрішні стіни – з дерева, а на барельєфах колон можна знайти оригінальні фігури в українському народному одязі.

Сучасна адреса будівлі – вул. Різдвяна, 19. Нині у будівлі розташовується Навчально-науковий інститут енергетики та комп’ютерних технологій Державного біотехнологічного університету.

Будівля була серйозно пошкоджена внаслідок російських обстрілів навесні 2022 та вдруге – у січні 2024 року. У будівлі були пошкоджені майже всі внутрішні стіни, перегородки, дах та скління.