Будинок Германа Гельфериха

24.01.2024 /

Великий будинок Національної академії правових наук, розташований за адресою вул. Григорія Сковороди, 70, колись був набагато меншим, ніж зараз.

Його збудували у 1896 р. за проєктом архітектора Сергія Загоскіна, цей особняк був двоповерховим.

Будівля була надбудована наприкінці 1940-х років. В ній був розташований дитячий садочок. Ще раз будівлю суттєво реконструювали та розширили на початку 2000-х. Тоді до неї був прибудований Г-подібний корпус, фасад був реконструйований за проєктом архітектурно-будівельної компанії “Макрострой”.

Фото: Іван Пономаренко, 2018

Перший власник – Герман Християнович Гельферих, був братом відомого промисловця та мецената Максиміліана Гельфериха, відомого в першу чергу завдяки заводу землеробських машин Товариства «Гельферих-Саде». Саме купець Генріх Гельферих зазначений у списку домовласників 1909 р. як власник ділянки, на якій був побудований будинок.

Герман Гельферих, згідно з рекламою у Харківському календарі 1888 року, володів експедиторською та комісіонерською конторою, представництвом російських та іноземних торгових будинків та фабрик. Розташована вона була на вул. Рибній, 28.

Будівлю було суттєво пошкоджено російським ракетним ударом 23 січня 2024 р.

Фото: Харківська обласна прокуратура, 2024 р.