Нещодавно ми з вами дізналися “з вуст” самого творця Палацу медицини історію його будівництва.
Сьогодні ж ми пропонуємо вам перенестися в 1913 рік, щоб поблукати по Палацу медицини, що тільки-но відкрився.
Зробимо ми це за допомогою статті та креслень самого Олексія Миколайовича Бекетова, розміщених у журналі “Зодчий” № 26 за 1911 рік.
Проєкт представляє триповерхову будівлю з цокольним поверхом та частиною підвалу під задньою частиною будівлі. У центрі будівлі, на 1-му поверсі знаходиться еліптичної форми вестибюль, праворуч від якого розташовані приміщення хіміко-мікроскопічного та діагностичного кабінетів з окремим ходом (крім парадного) з вулиці для хворих. Ліворуч від вестибюля розміщено: кімнату для приймання та видачі досліджень, далі залу засідань правління та бухгалтерію. Позаду центрального світлового двору знаходиться так звана чорна очікувальна для Пастерівської станції з щеплень від сказу з необхідними допоміжними приміщеннями. Ліве заднє крило будівлі відведено під редакцію „Журналу Харківського медичного товариства”.
На другому поверсі, над вестибюлем — зал для читання з книгосховищем, праворуч від нього — велика аудиторія на 450 осіб для молодих лікарів (це приміщення служить залом для загальних зборів товариства). Ліворуч за книгосховищем — кабінет завідувача та канцелярія бактеріологічного інституту, далі, ліворуч від центрального двору — три кімнати для васерманівських реакцій (на сифіліс) і, нарешті, вся задня сторона будівлі на 2-му поверсі відведена під кабінети та лабораторії для наукової частини бактеріологічного інституту.
На 3-му поверсі, в еліптичній його частині, вміщено бібліотеку інституту з невеликим музеєм, ліворуч від неї — низку кімнат для досліджень на холеру з окремим ходом по бічній драбині з двору. Потім, ліворуч від подвір’я — велике приміщення для закорковування флаконів із сироватками та, нарешті, вся задня частина поверху відведена для занять курсистів із мікроскопом та під допоміжні приміщення.
Цокольний та частина підвального поверху зайняті різними складами, чорними лабораторіями, приміщеннями, призначених для дослідів тварин та центрального водяного опалення.