Університет мистецтв

23.09.2021 /

Колишній прибутковий будинок Гладкого на пл. Конституції, 11 цікавий не лише реконструйованими інтер’єрами “Ведмедика” (спочатку магазин Жоржа Бормана), але й інтер’єрами Університету мистецтв, що власне займає основний обсяг будівлі.

Спочатку будинок, побудований Болеславом Михаловським орієнтовно в 1890 році, був двоповерховим, але з шикарним завершенням – куполом, скульптурами та шпилем.

Все це було втрачено під час надбудови будівлі на два поверхи у 1929 р. за проєктом арх. П. Крупко.

Не знаючи про факт надбудови, можна про це навіть не підозрювати.

Важко сказати, скільки років сходам на першому поверсі, але напрошується висновок, що вони якраз часів реконструкції 1929 р. (чи навіть часів повоєнних відновлювальних робіт).

У всякому разі, огорожа на першому та останньому поверхах ідентична, хоча мармурові сходи першого прольоту можуть пам’ятати й XIX століття.

У будь-якому випадку сходи та їх оформлення тут просто чудове.

Вид на подвір’я. Зверніть увагу на будівлю зліва – це “Дитячий світ”, колись Новий Пасаж, його починали будувати ще в роки Першої світової.

Не менш цікава й друга частина університету з концертною залою, розташована в сусідній будівлі колишньої біржі (1925 р.) на пл. Конституції 13, поєднаної з будинком Гладкого зсередини.

Проєкт реставрації інтер’єрів було виконано інститутом “Укрпроєктреставрація” (гол. арх. проєкту В. В. Кортунов), на базі відповідних досліджень орієнтовно у 1990-х роках.

Її сходи ще розкішніші, тут багато червоного каменю, мармуру та дерева.

Після російських ракетних ударів у березні 2022 р. університет постраждав і втратив більшу частину скління, також постраждав дах будівлі.