Свято-Миколаївська церква на Григорівці

11.04.2019 /

Свято-Миколаївська церква, що знаходиться в історичній місцевості Григорівка, була збудована у 1820 р.

Архітектором проєкту був Євген Олексійович Васильєв, професор архітектури Імператорського харківського університету, відомий своїми проєктами будівель університету. Сайт Харківської єпархії стверджує, що храм був типовим, а перший, дерев’яний храм з’явився тут ще 1765-го… У довідковій книзі Харківської єпархії за 1904 р. крім року побудови (1820) також вказано, що Свято-Миколаївський храм було зведено коштом полковника Олександра Норова, а парафіян було 1092 чоловічої та 1022 жіночої статі. До меж Харкова від тодішньої Григорівки згідно з цим довідником, було ще 5 верст, тепер храм у межах міста, за адресою вул. Цементна, 6.

У ХХ столітті в історії храму були трагічні моменти – у 1938 р. диякон Філіп Михайлович Ординець був заарештований та розстріляний як “учасник монархічної організації”. В наш час він зарахований до лику святих новомучеників Слобідського краю.

Храм було передано вірянам 1989-го і було відновлено. Раніше його стіни були пофарбовані в рожевий колір, тепер він приємніший для ока пастельного відтінку. На території храму є джерело. Стиль храму – класицизм, дуже поширений на початку ХІХ століття.