пров. Лопатинський, 4

16.08.2015 /

Продовжуємо рубрику “Завтра ти цього не побачиш”, в якій ми розміщуватимемо чудові будинки, живі пам’ятки історії міста, які розвалюються на очах без ремонту та реставрації.

Цей будинок знаходиться за адресою пров. Лопатинський, 4 і є одним із найпомітніших на харківському Подолі.

Фасад будинку виконаний в еклектичній манері, що віддає швидше псевдоруським стилем, до речі, не настільки вже й поширеному в Харківській архітектурі наприкінці 19 століття. Хай там як, будинок дуже занепав, втратив балкони, багато вікон давно закладено цеглою наглухо. Мало того, на стіні видно сліди іншого, молодшого будинку, який був прибудований до сьогоднішнього героя і був знесений. Взагалі, судячи з німецьких аерознімків часів Другої світової війни, територія навколо будівлі була забудована дуже сильно. Зараз позаду нього – пустир із залишками стін інших будинків, що зруйнувалися. І те, що будинок у пров. Лопатинському, 4 – наступний на черзі, на жаль, і це не викликає сумнівів.

Згідно з сучасними дослідженнями А. Парамонова, будинок збудував купець Микола Стріляний наприкінці 1890-х рр., потім ділянку викупив інший купець, Микола Моїсеєнко – він надбудував будинку другий поверх, трошки змінивши стиль декору.