Історії та Таємниці готелю Гранд-Готель

20.02.2015 /

У давнину на розі Сергієвської та Павлівської площ розташовувався Гранд-готель.

Гранд-готель на розі Сергіївської та Павлівської площ

За даними численних путівників того часу в ній було близько 100 кімнат. Вартість ж номерів була однією з найдорожчих у Харкові – від 2 рублів.
На жаль, у роки Великої Вітчизняної війни ця прекрасна будівля була зруйнована вщент. Однак саме з Гранд-Готелем у Харкові пов’язано чимало цікавих історій та загадок.

Одна з яких полягає ось у чому…

1910 року там проживав французький віце-консул Людовік Рабю. З огляду на те, що сама харківська адреса віце-консульства не вказана, то ми можемо припустити, що і вона знаходилася там же. У Харківському календарі 1911 року адреса вищезгаданого консульства вказана точніше “Тимчасово в готелі Гранд-Готель”. Там же проживав, зважаючи на все, і новий віце-консул Франції – Марінасс Каваласс.

Нам поки що, на жаль, зовсім не ясно, з яких причин одне з найстаріших дипломатичних представництв у Харкові пішло на такий крок. Бо з 1901 року воно розміщувалося на більш-менш постійній адресі. Цілком також неясно, чому було обрано саме цей готель. Однак факт залишається фактом – близько 2 років Французьким консульством був Гранд-Готель.