У своїх записах ми часто згадуємо якусь Паризьку Виставку. З урахуванням того, що виставка ця не раз пригадується у наших нотатках – розповімо про неї трохи… Почнемо з найцікавішого…
На самій виставці було представлено та нагороджено велику кількість підприємств Харкова та губернії. Крім Харитоненка та Алчевської в Парижі був ще один цікавий слобожанин… Отже, знайомтеся:
Володимир Іванович Ковалевський – дворянин Харківської губернії. Народився 9 листопада 1848 року в Ново-Серпухові (сучасна Балаклія) Зміївського повіту Харківської губернії в сім’ї поміщика.
І саме він, бувши вже директором Департаменту Торгівлі та Мануфактури, очолював комісії з підготовки російських відділів на Всесвітній виставці 1900 року в Парижі.
Унікальність самої виставки, якщо коротко, була в наступному:
Початок – 15 квітня
Закінчення – 12 листопада 1900 року.
Символом виставки – зустріч нового, XX століття. Головний стиль на виставці – ар-нуво.
За сім місяців виставку відвідали понад 50 мільйонів людей, що є рекордною цифрою й досі.
Свої експозиції у 18 тематичних відділах представили 35 країн. Практично кожна з яких збудувала для своїх експонатів національний павільйон. Спеціально до виставки було споруджено велику кількість об’єктів, які й досі прикрашають Париж.
Частиною виставки стали Другі Олімпійські ігри, які проходили п’ять місяців — з травня по жовтень. То були перші ігри за участю жінок.
На Всесвітній виставці 1900 року вперше були представлені публіці озвучені фільми та ескалатори.
Рудольф Дизель представив на суд відвідувачів виставки дизельний двигун, який працює на ріпаковій олії.
У центрі уваги у Палаці Ілюзій опинився телескоп з діаметром об’єктива 1,25 м. Цей телескоп був найбільшим з усіх створених на той момент. Сама труба телескопа була 60 м у довжину та 1,5 м у діаметрі.
Через наявність величезної кількості чудових фотографій з виставки, ми також не могли не представити вам невелику фотопідбірку.
КатегоріїІсторія Архітектура Персоналії