Школа №23

27.10.2021 /

Будівля 23-го ліцею у стилі конструктивізму була збудована у 1924-1930 роках на території саду колишнього землевласника Габая. Зараз це вул. Тюрінська, 40.

Школі дуже допомагав завод “Серп і молот”: він обладнав слюсарну та веломайстерні, фізичний кабінет, проводив ремонти. Сад Габая не покинули, тут висаджували нові дерева, збудували теплиці, парники, фонтан.

Школа не лише постачала учнів харчуванням, а й мала добрі прибутки від продажу овочів та квітів, фрукти відправляли на фабрику “Жовтень” для перероблювання. Ще тут вирощували свиней, школа мала стайню. Продукцію шкільних майстерень також реалізовували (стільці, гончарні вироби).

Звичайно, у школі були драматичні, літературні та інші гуртки. У перші місяці війни у ​​будівлі розмістили шпиталь. Німецькі війська зробили зі школи штаб частини СС, а під час відступу школу було спалено. Відновлювали її довго, до 1949 року.

Цікавий факт: гурток юннатів під керівництвом вчителя біології О. Рубана займався вирощуванням гібридної кукурудзи. За цю роботу учні у 1955 році здобули медаль на Всесоюзній сільськогосподарській виставці.