Це – колишня школа, збудована у 1934-му році.
Основна будівля – типовий конструктивізм із декоративними балкончиками з нізвідки в нікуди, аналогічним “глухим” балконам Держпрому та Головпоштамту.
Цікаво, що фасад будівлі пофарбований у рожевий не повністю
Сусідній будинок НВП “Стандарт” по вул. Мухачова виглядає покинутим, але дуже фотогенічним.
Особливо це стосується вивіски “більярд”.
Це все споруди 1930-х років.
Харківський механічний технікум ім. О. Морозова на вул. Морозова, 4, згідно з німецькими аерофотознімками, схоже, був 1941-го недобудованим і закінчили його вже після війни.
Хоча сам технікум заснований 1930-го, і, мабуть, розташовувався раніше в іншому будинку (як і 6-те училище, засноване 1922-го). На його стінах запам’ятовуються два великі сграфіто.
Загалом в історії цього навчального кластера на вул. Мухачова білих плям набагато більше, ніж відомих фактів.
А хто ж цей Мухачов, на честь якого перейменували вулицю революціонера Войкова 2015-го? Петро Матвійович Мухачов (1861 – 1935) був інженером-технологом, директором Харківського технологічного інституту у 1905-1906 та 1910-1917 рр.
Він народився в Петербурзі, але пов’язав своє життя з Харковом та протягом 40 років очолював кафедру паровозобудування у ХТІ (зараз ХПІ). Тож на згадку про одного з “батьків” харківського паровозобудування в Харкові є вулиця поруч із тим місцем, де ці паровози й випускали – біля нинішнього заводу ім. Малишева.
Детальніше про історію селища можна дізнатися з відео Михайла Корнілова:
Головний корпус училища було серйозно пошкоджено російським ракетним ударом 30 липня 2022 р.