Садиба Щербініних у Бабаях

26.07.2017 /

Садиба Щербініних знаходиться буквально в центральній частині селища Бабаї, навпроти селищної ради, але вона стрімко руйнується.

Меморіальна табличка на будівлі говорить про те, що у цій садибі Григорій Савич жив у 1770-х рр. та написав тут “Байки Харківські”. Втім, згідно з дослідженнями А. Парамонова, саме цей будинок на території садиби був побудований в першій половині XIX ст., коли Сковорода вже помер. З цим погоджується архітектор В. Лопатько. Але ця споруда цінна й сама по собі – їй може бути понад 200 років.

На жаль, попри те, що ліва половина будинку все ще житлова, права – занедбана вже давно, тому перебуває у вкрай плачевному стані. Втім, і розглянути садибу вкрай важко через високий бетонний паркан.

Буквально навпроти садиби знаходиться площа з будинком культури та бюстом філософа, який був встановлений у 2013 р. (скульптор С. Ястребов).

У 2005 р. з садиби, що руйнується, до Музею керамічної плитки (пр. Героїв Харкова, 257А) була вивезена керамічна плитка, якою була оброблена піч.

Веранда на фото обвалилась у 2023 р.