Пам’ятки архітектури на вул. Спартака

13.12.2019 /

Будинки на вул. Спартака, 8/1 та 8/2 є по суті одним будинком, який носить два номери. Спочатку вулиця мала назву Монастирської.

Це єдині будинки на вулиці, які є у списку пам’яток архітектури Харкова, і там вони значаться як житлові будинки, збудовані на початку ХХ століття за проєктом Володимира Миколайовича Покровського.

Але як ми вже неодноразово наголошували, до авторства будівель у списку пам’яток архітектури потрібно ставитися з величезною часткою скепсису.

У списку домовласників Харкова 1909 р. дворове місце будинку під номером 8 було наскрізним до Юр’ївського провулка і належало купцю Фроіме-Юде Давидовичу Молдавському.

Проте, стверджувати, що саме він був власником цього будинку тільки на основі даного списку також не можна, адже будинок міг бути збудований після 1909 року, власник міг цю ділянку продати, а на самій вулиці – відбутися зміна адресів, як траплялося неодноразово.

Але, в будь-якому випадку, будинок чудовий. Це хороший зразок стилю модерн з палітуркою вікон головного під’їзду, що збереглася.