Палац спорту у Харкові

Харківський Палац спорту, розташований біля однойменної станції метро на пр. Петра Григоренка, 2, був побудований за типовим переробленим проєктом 2С-09-35.

Автори типового проєкту «Закрита демонстраційна ковзанка» – архітектори «Союзспортпроєкту» М.А. Арістов, Ю.А. Регентів, інженер С.М. Бадмаєва. Проєкт передбачав універсальний зал, що трансформується, на 4500 глядачів, де проводилися не лише спортивні змагання та виступи на штучному льоду (61х30 м), а й концерти, а також змагання в інших видах спорту (напр. волейбол).

Загалом було збудовано 24 будівлі за цим проєктом (більша частина – у 1960-х рр.), 5 з яких – в Україні. Будівлі могли відрізнятися незначними деталями (мозаїки, барельєфи, внутрішнє оздоблення).

Над прив’язкою проєкту харківського Палацу спорту працювали архітектор «Харківпроєкту» С. Носовицька та інженер Л. Бундеркевич). Його будували з кінця 1960-х по 1977 рік.

Окремо варто відзначити мозаїку невідомого автора з особливо болісною зараз фразою “О, Спорт! Ти – мир!”

На початку 1980-х було відкрито додатковий корпус з тренувальним та малим катком (30×15 м), з’єднаний переходом з основною будівлею.

Харківський палац спорту – знакове місце, де, мабуть, був кожен харків’янин.

Тут готували олімпійських спортсменів та тренували дітей. Окрім спортивних змагань у Палаці спорту проводили концерти та виставки на найрізноманітнішу тематику.

Харківський Палац спорту суттєво пошкоджено обстрілом російськими балістичними ракетами 1 вересня 2024 р.

Фото: Харківська обласна прокуратура, 2024

Фото: Суспільне Харків, 2024

Сєвєродонецький льодовий палац, збудований за аналогічним проєктом, був повністю зруйнований внаслідок російських обстрілів влітку 2022 р.

КатегоріїМодернізм Руйнації 2022-24