Найстаріша аптека Харкова була відкрита у 1869 році при Олександрівській лікарні, і донедавна вона перебувала при першому стаціонарі 1-ї клінічної лікарні, розташованому на вул. Благовіщенській, 25.
Після невдалого замаху на Олександра II у 1867 році в Парижі харківці вирішили увічнити пам’ять про порятунок царя будівництвом лікарні для найбідніших верств населення.
На утримання лікарні збирався обов’язковий щорічний страховий збір у 50 копійок з усіх торговців, фабричних робітників, прислуги та візників. Вони мали право безплатного відвідування лікарні, на відміну інших харківців.
Варто зазначити, що місто постійно виділяло пожертвування на утримання лікарні, а також благодійні внески постійно робили заможні люди Харкова. Для лікарні в 1869 р. було збудовано нову будівлю, яка знаходилася на місці, де до 1840-х рр. розміщувався Інститут шляхетних дівчат. Стіни будівлі досі збереглися, хоч і обросли численними прибудовами, а фасад покрився плиткою. Раніше перед входом розташовувалася невелика капличка. За радянських часів Олександрівська лікарня стала клінічною лікарнею №1.
На жаль, фасад як аптеки, так і лікарні дуже осучаснені, та вони вже не діють. У другій половині 2010-х років колишню лікарню реконструювали під Центр надання адміністративних послуг, який так і не було відкрито.