Історична тканина міста

12.09.2019 /

Історична тканина міста – це не лише пам’ятки архітектури. У тому випадку, коли старих, хай і не дуже примітних будинків на вулиці багато, “пам’ятником” вже стає сама вулиця, занурюючи перехожих в атмосферу старовини та історії міста. Коли таких будівель стає на вулиці дедалі менше, їх треба берегти з потрійною силою. На жаль, прикладів, коли історичні будинки руйнуються навмисно, у Харкові кінця 2010-х років дуже багато.

Наприклад, будинок, де розташовувалося управління конвойної поліції на вул. Чигирина. Під час будівництва IT-парку “Мануфактура” його почали розбирати, у вересні 2020 року його було остаточно знищено пожежею.

Або будинок у Класичному провулку.

Він був кинутий давно, і розібрали його остаточно на цеглу ​​у серпні 2019 р.

Колишню тублечебницю на вулиці Чорноглазівській було знесено для будівництва ЖК “Брюссель”.

А ось будинок на вулиці Металіста, 5 спіткала дивна доля. Цей котедж для робітників, пам’ятка архітектури (охоронний номер 461) було збудовано у 1924 р. за проєктом архітектора В. Троценка. Таких типових будинків у цьому районі ще кілька.

У 2017 р. два такі будинки за пров. Спортивному, 7 і 9 (також пам’ятки архітектури) розібрали на цеглу та з їхніх залишків надбудували ще один поверх іншого будинку (вул. Металіста, 5).