У 1913 році було видано чудову книгу “Чини двору, Свити Їх Величностей і спадкове Російської Імперії Дворянство”. Відмінно ілюстрований біографічний довідник містив вичерпну інформацію про походження, освіту та нагороди величезної кількості людей.
Ретельно вивчивши цю працю ми знаходимо серед харківців прізвища двох відомих у Російській Імперії родів: Булацелей та Чапліц.
Буцалель, Павло Федорович, походить із давнього Валаського (Молдавського) боярського роду Булацелей. За імператриці Єлизавети Петрівни отримав великі маєтки в Харківській губернії. У згаданому вище виданні ми можемо прочитати: “Брат Г.В. Булацеля, генерал-майор Ілля Варламович командував Чугуївським козацьким полком під час семирічної війни та є родоначальником Харківських Булацелів.” Цікавим є продовження цього опису: “З цієї ж гілки походить камергер Найвищого Двору Н. І. Булацель, який є міністром-резидентом при Його Святості Папі Римському”. Ось так.
Нас дуже здивувало ще одне прізвище. Виявилося, що нащадки стародавнього польського роду – Чапліц, хоч за Папи Римського і не служили, але також вважалися дворянами у Харківській губернії.
У книзі «Чини двору, Свити Їх Величностей та спадкове Російської Імперії Дворянство» зазначено: «Чаплиць, Володимир Устинович, спадковий дворянин Мінської, Харківської, Полтавської та С-Петербурзької губерній… У 1913 році обирається почесним суддею та кандидатом ватажка губернії»
Автор оригінального тексту — Антон Бондарєв, доповнено — Віктор Дмитренко