Будівля Харківського іподрому – одна з найцікавіших будівель у стилі модерн у Харкові. Її сучасна адреса – пл. Іподрому, 2.
Свою історію Харківський іподром, один із найстаріших в Україні, веде з 1848 р. Тоді кінні змагання проходили на місці Кінного ринку під час кінних ярмарків. З 1860-х років. іподром перемістився у північну частину міста (Сокільники).
Змагання, в яких брали участь коні найкращих кінно заводчиків Слобожанщини, стають регулярною та найпопулярнішою розвагою публіки. Крім скакового іподрому існував і біговий (іподром для рисистих перегонів).
В історії іподрому були злети та падіння. Попри відкриття тоталізатора у 1870-х роках у 1880-х рр. популярність кінних змагань сильно впала, 1882 р. припинили скачки, а 1885 р. – бігові перегони. Їх відродження відбулося лише 1896 р.
У 1907-1914 pp. за проєктом архітектора Здислава Харманського було збудовано трибуни іподрому для рисистих перегонів (бігового). Вони вціліли до наших днів.
Інші витончені дерев’яні будівлі іподрому (як бігового, так і скакового), на жаль, не збереглися.
Скаковий іподром, де, до речі, у 1910-х роках демонструвалися польоти літаків перших харківських авіаторів, було закрито 1926 р. Його територію згодом поглинув Харківський авіазавод. Біговий іподром уцілів та продовжив функціонувати.
З 1990-х років іподром повільно згасав, змагання з тоталізатором на ньому вже не проводились. Проте в його стайнях продовжували розміщуватися коні та проводитися уроки верхової їзди. У 2007-2014 роках. у будівлі трибун функціонували нічні клуби (“Турбійон” та “Оплот”).
29 квітня 2024 р. Харківський іподром був обстріляний російськими військами. За даними моніторингової групи HeMo: Ukrainian Heritage Monitoring Lab було пошкоджено скління, постраждали дерев’яні елементи конструкцій дахів та трибун, було пошкоджено оздоблення фасадів.