У період із 1817 по 1823 рік у нашому з вами улюбленому місті виходила газета під назвою “Харківські Звістки”.
Видавцем її був учитель Харківської гімназії – Вербицький. Сама історія цієї газети, до речі, дуже непроста та цікава. Однак не менш важливі та значущі для нас матеріали, розміщені у ній.
Адже завдяки їм ми з вами можемо дізнатися багато нового про життя нашого міста на початку ХІХ століття.
У № 1, п’ятницю, 5 січня 1817 року знаходимо дуже цікавий лист невідомого харківця. Його захоплені відгуки чітко наголошують на всій значущості та важливості газети для мешканців нашого з вами міста.
До панів видавців “Харківських Звісток”.
Дякую вам, панове, за добрий намір допомогти нам у нашій промисловості та в наших економічних роботах. Як часто два сусіди на п’яти верст мали потребу один купити, інший продати шпанську вовну, цеглу, полотно та інше, і не знаходячи коштів оголосити про це, кожен з них втрачав свою вигоду. Тепер вийде зовсім інше; тільки запасіться, панове, видавці, терпінням. Спочатку може бути вас і покритикують та не захочуть надсилати вам оголошень; аркуші ваші можуть бути худими; але з часом (у березні чи квітні) ви будете доставляти нам цілі десятки різних повідомлень. Дай вам Бог час добрий; але не сумуйте. Чув я що й Московських відомостей на початку видання не розходилося на рік понад 600 екземплярів; а зараз? Отже, терпіння, панове Видавці! Втім від щирого серця бажаю, щоб Харківські звістки цікаві були не тільки для цієї Губернії, але і для всього полуденного краю. Перебуватиму завжди старанним читачем аркушів ваших.
З оголошень в газеті можна було дізнатися, наприклад, про купівлю або продаж будинку;
Потрібно купити в самому місті або за Лопанню по великій вулиці будинок, який був би на кам’яному фундаменті зі службами та хоча б невеликим садком. Охочі продати такий будинок можуть оголосити через ці листи.
А деякі оголошення, навіть після 200 років, як виявляється, практично не змінилися:
Від’їжджаю у своєму екіпажі до Москви, запрошую супутника за договірну ціну, про що докладно дізнатися можна від Видавців Харківських Звісток або від Фактора Університетської Друкарні Петра Федоровича Люби.